PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150528}

Wszystko gra

Match Point
7,4 98 054
oceny
7,4 10 1 98054
7,0 32
oceny krytyków
Wszystko gra
powrót do forum filmu Wszystko gra

Najlepszy film jaki widziałam,świetny, inteligentny, zaskakujący i dobrze zagrany 10/10

ocenił(a) film na 7
kassssssska

No film dobry ale aby od razu oceniac na arcydzieło.. jest wiele lepszych filmow o głebszym przesłaniu... 6/10

użytkownik usunięty
PannaNikt89

To mało Kasia widziałaś :D

ocenił(a) film na 6

może nawet to jej pierwszy film w życiu ;)

ocenił(a) film na 8
Cpt_Spaulding

Arcydzieło to fakt, że za wysoka ocena, ale 6/10 to z kolei wg mnie za niska.

ocenił(a) film na 10
Cpt_Spaulding

tak, k**wa .Won
Sorki, pomyliłam się, najlepszy jest Gladiator

ocenił(a) film na 8
kassssssska

Bardzo, naprawdę bardzo lubię Woody'ego Allena. Ale ten film był naprawdę
nudny! Ani w nim humoru, ani głębi postaci, przewidywalne zakończenie...
Nie widzę w tym arcydzieła. Zagrali naprawdę nieźle i Scarlett Johansson
wyglądała naprawdę świetnie. Bardzo dobrze pokazane uczucia itp. głównego
bohatera. To ratuje film przed kompletną katastrofą i może nie uznałabym,
że jest aż tak zły, gdyby nie to, że to film ALLENA! Naprawdę! To jest film
Allena?! W którym miejscu? Allen zaczął teraz robić filmy zupełnie,
zupełnie inne niż kiedyś. Film "Vicky Cristina Barcelona" mi się podobał,
ale to nie to samo. Tak samo ten film. To nie jest Woody Allen dla mnie.
Szkoda!

użytkownik usunięty
kassssssska

film jak dla mnie bardzo dobry. spodobał mi się ale chyba przede wszystkim ze względu na muzykę. Ścieżka dźwiękowa powala na kolana:)

kassssssska

Arcydzieło?????? Najlepszy jaki widziałaś? Dla mnie to najgorszy film jaki widziałam!!! NUDA totalna, a przesłanie? Że kretynom się zawsze poszczęści???...........

elcia_3

uważam, że nie każdy dorósł do takiego typu filmów. Film genialny, i w sumie mogę się zgodzić, że jest to jedno z arcydzieł. Jest tu poruszony poważny temat owego wieku. Niektórzy uważają, że nie ma przesłania, ale żeby je dostrzec to trzeba dokładnie oglądać film. Poruszony jest tu problem szczęścia. Ukazuje, że w życiu tak naprawdę liczy się szczęście, bo przecież nasz bohater dzięki szczęśliwej obrączce nie został złapany.

Cały film jest w specyficznym klimacie, istnieje w nim bardzo dużo możliwości zakończenia danych sytuacji- niesamowite zwroty akcji.
Film oceniam 10/10! :)

AdamekR

No tak...super przesłanie: GŁUPI MA ZAWSZE SZCZĘŚCIE... No ekstra...

ocenił(a) film na 9
elcia_3

Ile ty masz lat? Potrzebujesz "przesłań" i odpowiedzi na życiowe pytania to pogadaj z rodzicami albo z panią pedagog w szkole.

Sajetan

heh. Tu nawet nie chodzi o wiek. Według mnie film jest wartościowy, kiedy coś wnosi do mojego życia.. Kiedy mam po nim jakieś refleksje, a nie, że po kilku godzinach już o nim nie pamiętam.

Sajetan

Wystarczająco cieciu, żeby wiedzieć, że jeśli film jest dramatem i ma miano wybitnego (a nie przygodowego, rozrywkowego, czy niezobowiązującej komedii) to powinien mieć coś w sobie, przesłanie, sens, coś nietypowego. Jak zwał, tak zwał.

elcia_3

W tym przypadku raczej ZŁY ma zawsze szczęście...

ocenił(a) film na 10
elcia_3

Skoro tylko tyle wyłapałaś to gratuluję. jeśli chcesz filmu w którym dobro zawsze wygrywa i wszystko jest cacy to polecam stare bajki disneya :)

ocenił(a) film na 10
AdamekR

DOKŁADNIE :)

ocenił(a) film na 9
elcia_3

Ja na Twoi miejscu nie przyznawałbym się, że tylko tyle zrozumiałem z filmu. Trochę wstyd...

ocenił(a) film na 9
Sajetan

Mój post był odpowiedzą do elcii_3. W pełni zgadzam się ze zdaniem AdamekR. Co więcej, uważam, że to jeden z najlepszych filmów WA.

Sajetan

No to powiedz mi co Ty zrozumiałeś z tego filmu?

ocenił(a) film na 10
Sajetan

na pierwszy rzut oka jest to nudny i nic niewnoszący film, ale jednak po zastanowieniu można wiele spraw zrozumieć. przynajmniej tak było w moim przypadku.

Sajetan

nie, to nie jest jedyna rzecz, którą zrozumiałem z filmu, ale to chyba nie jest temat, w którym opowiadamy film. Podałem główną ideę, którą wyniosłem z tego filmu i tyle.
Co do wyżej napisanego posta. Tu nie chodzi o to że głupi ma szczęście. Chodziło mi bardziej o smutną prawdę, a mianowicie to, że niestety w tych czasach dużo ludzi liczy na szczęście i praktycznie wszystko zależy od szczęścia.

ocenił(a) film na 10
AdamekR

film bardzo mi sie podobal. uwazam jedynie ze poczatek mogl byc troche zywszy ,bo na poczatku przysypialam. ale ogolnie film naprawde wspanialy a zarazem smutny; gdyz naprawde nie zdajemy sobie sprawy ile w naszym zyciu zalezy od szczescia oraz iz na tym swiecie nie ma sprawiedliwosci...

AdamekR

To wystarczyłyby w takim razie kilka pierwszych zdań i kilka ostatnich scen z filmu, żeby to pokazać (wątek o szczęściu). Pozostałe ponad 1,5 godziny to jakaś beznadziejna zapchaj-dziura....
Ps. Sajetan - ciągle czekam na Twoje wytłumaczenie wybitności tego badziewia.

ocenił(a) film na 9
elcia_3

Nie lubię rzucać grochem o ścianę. Zdaj maturę to pogadamy. Bez odbioru.

Sajetan

Maturę zdałam wieki temu, ale faktycznie ten film nadawałby się na pisemną część obecnej matury z polskiego - pasowałby do wszystkich tematów typu: co autor miał na myśli...
A Ty nadal nie wyjaśniłeś co jest wg Ciebie takiego genialnego w tym filmie. Ja podałam konkretne argumenty. A Ty najwyraźniej żadnych nie masz i tylko mówisz, że genialny powielając opinie innych (skoro swojej nie umiesz uzasadnić).

ocenił(a) film na 8
elcia_3

Wątek o szczęściu nie ukazuje się tylko na początku filmu w paru minutach i na końcu... wystarczy obejrzeć dokładnie film a zauważy się więcej takich scen... ja przynajmniej wyłapałam nie wiem jak inni

ocenił(a) film na 10
elcia_3

jak ważne w życiu jest szczęście. Nie wiem, może to zbyt skomplikowany film dla niektórych

ocenił(a) film na 9
kassssssska

Na miano arcydzieła może nie zasłużył, ale film bardzo mi się podobał, świetna obsada aktorska,wciągająca fabuła no i genialne nawiązanie do ''zbrodni i kary'', brawo Woody. 8/10

ocenił(a) film na 7
barti583

świetny motyw był też w momencie rzutu obrączką, nawiązujące do początkowej sceny "po której stronie spadnie piłka?". Pokazuje ona, coś wyglądającego na porażkę (obrączka spadła po stronie głównego bohatera) może przyczynić się do ostatecznej wygranej (w tym przypadku uniknięcia kary).

ocenił(a) film na 10
kejrol_one

mnie się ten moment podobał ze względu na pewną ironię. akurat obrączka nie spadła i dzięki niej nie został oskarżony. zwykły przypadek, że jakiś diler ją podniósł. to, wydaje mi się, takie w stylu allena.

ocenił(a) film na 8
kassssssska

no zaskakujący to na pewno. Paru akcji bym się nie spodziewała.

kassssssska

Zaprawdę powiadam Ci - mało filmów widziałeś! (7/10)

ocenił(a) film na 8
netis7

Film naprawdę dobry, bardzo dobry, ale bez przesady ... arcydziełem nie jest;]

Jeżeli chodzi o "przesłanie" bo takie tu słowo padło, każdy może je odczytać inaczej.
Mi zapadły w pamięć słowa głównego bohatera, który zobaczył po zamordowaniu Nolę, która straszyła go, iż zbrodnia się w końcu wyda na co on odpowiedział: jeżeli pójdę do więzienia to będzie znak, że na tym świecie istnieje sprawiedliwość... No cóż nasz główny bohater do więzienia jednak zapewne nie poszedł, co nasuwa od razu nam stwierdzenie, że film przedstawia pesymistyczną wizję współczesnego świata w którym to nie zawsze dobro zwycięża, tak jak w meczu, ktoś musi przegrać by wygrać mógł ktoś;]

ocenił(a) film na 7
mardybum91

nie zgadzam się z tym, że film nie daje żadnych wniosków Film mówi choćby o tym żę ubogie dzieciństwo nie koniecznie zapowiada takie życie do końca, że w życiu niektóre rzeczy zależa od szcęścia, że podwójne życie nie niesie za sobą niczego dobrego, że często konformizm i tchórzostwo nas niszczą, że winę nawet bez wyrzutów sumienia jest cieżko nieść przez życie....życie, które chciałoby się aby było idealne.

No ale oczywiscie film ma prawo sie komus nie podobac.

PannaNikt89

Mi się film podobał średnio. Ale czy ktoś mi może wytłumaczyć, czy główny bohater rzeczywiście kochał żonę? Czy zrobił to wszystko dla pieniędzy?
Zakończenie mi się nie podobało, bo w pewien sposób ukazuje bezradność policji wobec niektórych spraw.

ocenił(a) film na 10
sikorka94

moim zdaniem jej nie kochał. Jak sie kocha to sie nie zdradza

sikorka94

nie kochał, ale bez niej jego życie nie byłoby tak wygodne, a przez kilka lat zdążył się przyzwyczaić do luksusu.
Zakończenie dobre, pokazuje to tak, jak może być w rzeczywistości (pójście na łatwiznę, lenistwo itp.), a nie tak jak w wydumanych serialach typu CSI w których zawsze wszystko udaje się wykryć.

ocenił(a) film na 10
netis7

tak? to prosze polećcie mi lepsze filmy . Czekam

ocenił(a) film na 10
kassssssska

I dla jasnosci. EDIT. JEDEN Z ULUBIONYCH. Teraz moim ulubionym filmem jest Gladiator. I chyba juz tak pozostanie

ocenił(a) film na 7
kassssssska

Ja dałam 10/10 i dodałam do uliubioonych :) Super film :) POdobało mi się nawiązanie do "zbrodni i kary" :)

ocenił(a) film na 3
kassssssska

do arcydzieła ma daleką drogę..nie ratuje go gra aktorska,przesłanie czy nazwisko reżysera.film jest po prostu nudny i przewidywalny.brak jakiegokolwiek napięcia.jedyna dobra scena to pod koniec filmu,jak główny bohater rozmawia ze swoimi ofiarami,nic więcej.
3/10 dla mnie jest oceną pasującą w sam raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones